WS Beyin Yapısı Featured

Journal of Neuroscience Dergisi, yapının kağıt hakkında beyin ilginç bir orada Williams Sendromu , 7q11.23) (7 kromozom üzerindeki bir genin içinde değişken uzunlukta bir bozukluğun yol açtığı tarafından delesyonlar ki belki kodları için bağ doku proteini elastin ve diğer komşu genlerin . sendromu belirtilerinin birçok arasında etmek redardation ile zihinsel ve hypersociability, nispeten korunmuş dil, yetenek bazen artış ve nispeten müzikal bağışladı bilgin seviyeleri . Ne bu yazıda yeni konular ve kontroller WS arasında beyin yapısında farklılıklar sistematik ve düşünceli sınavdır.

 ( NOT: Tercüme tam olarak yapılamamıştır önümüzdeki günlerde yazıdaki anlatım bozuklukları düzeltilecektir.)

 

Referans Tekin PM Lee AD, Dutton RA, Geaga JA, Hayashi KM, Eckert MA, Bellugi U, Galaburda AM, Korenberg JR, Mills DL, Toga AW, Reiss AL olduğunu. "Anormal Kortikal Karmaşıklık ve Kalınlık Profiller Sendromu Williams Haritalı içinde. "Neuroscience Dergisi, 25 (16) :4146-4158, 20 Nisan, 2005.

 

Arka plan bulma (önceki çalışmalar ile uyum içinde), beyin büyüklüğü genel azalma biri olan ve özellikle bir "beyaz madde" (hücre organlarının ağırlıklı olarak oluşan "gri madde" karşı miyelinli sinir lifleri oluşan yani nöron bağlantıları,) :

...) WS sırasıyla grup vardı, büyük ölçüde azaltılmış genel beyin hacimleri (... sol ve 12.2 ve 13.3 yarımkürede hacimleri azalmış idi tarafından doğru% ...
... dramatik azalma hemisfer sol (yarıküre, -18,0 %...; sağ hemisfer sol madde (-18,3% ...) fazla gri madde, her ne kadar gri madde de ağır oldu azaltılmış beyaz daha bu genel açığı uzak bir etkili olmuştur öncelikle , -6,8 %...; sağ hemisfer, -6,2 %...).
[] WM açığı% -15,9 frontal (bulunamadı biraz düzgün genelinde tüm loblar, parietal, -18,4%; temporal, -21,2%; oksipital, -20,0 %...). Lober GM hacimleri de düşük çıktı üniform (-5,9% frontal;, parietal -7,4%, temporal, -5,3%, oksipital, -8,6%).

Ancak bu tarihsel arkaplan, çarpıcı yerel istisnalar vardı:

Korteks WS ilgili grup perisilvian dil büyük nöroanatomik bölge kapsayan vardı büyük ölçüde artmıştır kortikal kalınlık. Bu bölgedeki çatlaklar ve Sylvian sınırı çevreleyen arka) ve kontrollere uzanır inferiorda içine lateral temporal lob (Şekil 4c korteks kalınlaşma% 10, kırmızı bir ifade renkler göreceli. önemli kalınlığı bölge korteks artar entorhinal ve içine teminat) sağ temporal lob (Şekil 4e yüzey de genişletilmiş üzerinde aşağı. Bu bölge uyarılara alan, süreç yüz dahil yüz fusiform göstermek önemli gücünü bilişsel bir konu yetenek WS hangi.

Burada Şekil 4c gelen resmi's:

Ayrıca yazarlar

... Beyin yüzeyleri sulkal gelişmiş bir algoritmaya ölçmek fraktal, boyut, ya da karmaşıklık derin haritalama karmaşıklığı insan için geliştirilen bu algoritma önceki dayalı bir, serebral korteks (Thompson ve ark., 1996).

Bu tedbir göre

Kortikal karmaşıklığı oldu ... beyin hemisfer hem de WS önemli ölçüde artış göstermiştir.

(- 0,0016 SE yarımkürede 2,2457 + / kontrolleri sol - sol hemisfer Williams 2,2522 + / örn. 0,0014) farkı küçüktü ama anlamlı (p <0,00145, bu durumda iki yönlü t testi). Yazarlar Yorum ki

) Her ne kadar bu% 0,3-0,1 ~ (fark gibi görünen küçük büyüklük büyük farklar karmaşıklığı gyral çok, tercüme eğim, hangi küçük farklılıklar arsa oturum olmak yanıltıcı olabilir bu-log bilgisayarlı bir çünkü onlar.

onların çizimlerinde görüldüğü gibi, bireysel konularda değerleri üst üste bir çok şey var:

fonksiyon yorumların Onların tartışma ilginç:

Bir basit yorum dili daha iyi olmasıdır korteks daha kalın, anlamlı olduğu bölgesel kalın dil ve alışılmadık korteks ve güçlü sözel hesap için kendi mayıs ayında WS konular. argüman olarak benzer, diğerleri WS konularına bakışını aramak vardır eğilimli de (Mervis ve ark., 2003) ve kortikal bölgedeki WS kalın aynı zamanda ve bölgede önemli yüz üst temporal bir, sulkus kapsar işleme bakışları (Kanwisher et al;. 1997 Zeineh vd.), 2003. Ancak, bu yorum nedeni olarak birkaç için haksız yere basit. İlk, dil WS sağlam konular var oldukça, ama onlar daha iyi korteks o kalın yapmak fikri ima olur değil daha iyi performans, kontrol (Haier ve ark., 2004). Ikinci yılında WS fonksiyonu bozuk uzaysal hizmet etmek, bölgeler) temporal diğer sistemlerle kalın korteks (örneğin, arka ve yan oksipital ve inferior oksipital-konular işleve sahip gelişmiş yok WS. Üçüncü, fetal alkol sendromu perisilvian korteks benzer bir kalınlaşma (FAS) (Sowell ve ark. 2002b) fonksiyonu dil ile daha iyi ilişkili değil.

Onlar eklemek

WS olarak hem FAS, aşırı kortikal gri cevher) ayırt bu iki olasılık değil özellikle belki miyelinasyonda, gecikme subkortikal U-lifler (konvansiyonel olabilir MRG veya başarısızlık eşlik eden bir çoğu muhtemel bir sonucu bir gyrogenesis sırasında formasyon yetmezliği kortikal veya.

/ Işlev ilişki hakkında genetik olarak ilişkili beyin yapısı düşünme, ben hep böyle desen ne kadarının genetik olarak, yolu açık bir döngü tür tespit nasıl ve ne kadar ilk fark yükseltmek olabilir (tecrübe görüşlerini içeren gelişimsel süreçleri bağlıdır merak ediyorum yetenek, ilgi ve motivasyon) içinde. Bu yüzden çok yazar açıkça bu konuları gündeme görmek için mutluydu:

mimaride Kortikal genlerin silinmiş WS özel için haploinsufficiency tarafından büyük olasılıkla etkiledi, ama hayat dinamik ve ayrıca boyunca etkilemiş çevre. Bu çalışmada, ancak mutasyon ve anatomik değişiklik, genetik korelasyon nedensellik tespit edilemez. genetik lezyon alt oluşabilir disentangled ve her ikisi de olabilir çünkü bu olamaz bir hale Orada yol hayır herhangi bir basit kategorik, etkiler nongenetic ve yorum genetik. ) Işlevi ve yapısı parietaloccipital zarar veren (negatif genetik etkiler gözlendi öncelikle şekilli kortikal incelme olabilir yayınlayabilirsiniz. Bununla birlikte, kortikal artar ağlar özgü olabilir temsil aşırı ya da artan kullanımı. ek testler bile olmadan olamaz avantajlı olduğunu işlevsel olarak değerlendirilen veya kalınlaşma olup olmadığını gösterir, silme genetik yanıt uyarlanabilir. Tersine, üzerinde MRG sağlam korteks nispeten görünen sağlam fonksiyonel ve ille. gelişimsel bozukluklar var kavramı o bozulmamış sol işlevleri yanlış olasılıkla; büyük yeniden yapılanma bozukluğu olan gelişme karşısında büyük olasılıkla standart ve sonuç işlevselliği al et muhtemelen sapkın (Karmiloff-Smith;. 1997 Mills ve ark. 2000 Thomas ve Karmiloff-Smith, 2002; Grice ve ark.), 2003. işleme Özellikle, dil işleme, müzik yeteneklerini ve yüz performans normal ile eşit değildir ve WS (Karmiloff-Smith ve ark., 1998, 2004).

bir karşılama bazen bu sendromda dilsel yetenekleri göreli tutumlu verilen basit interepretations düzeltici çünkü Genel olarak, bu en azından değil, büyüleyici bir iştir.

25 Nisan Liberman Mark Gönderen, 2005 11:51

Last modified onPerşembe, 07 Mart 2013 07:27
  • Rate this item
    (0 votes)
  • Published in WS BİLGİ
  • Read 2633 times
absconderNETTEK

bilgi@williamssendromu.com

Leave a comment

back to top

Williams Sendromu İçin Elele Yürüyüşü

http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws001-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws002-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws003-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws004-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws005-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws006-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws008-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws009-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws010-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws012-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws014-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws016-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws018-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws020-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws022-williams-sendromugk-is-610.jpglink
http://williamssendromu.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/photos.ws025-williams-sendromugk-is-610.jpglink
«
»

Facebook